Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem bölgesindeki kin ve nefret öfkesini reddediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yaralılarımıza karşı bazı çevrelerin yürüttüğü kin ve nefreti, beklenen sonuç çıkmadı diye reddediyoruz. Hamdolsun devlet ve millet el ele verip yaralarımızı bir an önce sarsın” dedi. .”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Siyasi görüşleri ne olursa olsun, 6 Şubat’ta yaşanan büyük felaketin ardından sandık başına giden ve tercihini gösteren deprem bölgesindeki tüm kardeşlerime en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Demokratik yollarla.Senin sandıkta tecelli eden iraden başımızın üstünde yeri vardır.” Ayrım gözetmeksizin sizlere sevgiyle hizmet etmektir. 21 yıldır bunu yapıyoruz. Yaralılarımıza, bekledikleri sonuç çıkmadı diye yöneltilen kin ve nefret öfkesini reddediyoruz. Hamdolsun devlet ve millet el ele verip yaralarımızı çabuk sarsın” dedi.

‘Asla kötümser olmayın’

Deprem illerinde 910 bini aşkın çadır ve 117 bin konteynerin kurulumunu tamamladıklarını, 13 bine yakın işyerini de faaliyete geçirdiklerini belirten Erdoğan, “175 bin bağımsız bölümün yapım sürecini başlattık. Bir gün içinde hizmetinize sunuyoruz.İnşallah önümüzdeki Ekim-Kasım aylarında sizleri yeni evlerinize kavuşturmaya başlayacağız.319 bini ilk yıl olmak üzere toplam 650 bin afet evi yapacağız. İçiniz rahat olsun.Lütfen üzülmeyin, asla karamsar olmayın.Dört elinizle tutunmaya devam edin. Seninleyiz. Allah’ın izniyle sizi asla yalnız bırakmayacağız, muhtaç duruma düşürmeyeceğiz” dedi.

haber-osmancik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu